Urządzenia wielofunkcyjne

To, że opłaca się kupić drukarkę już wiemy, ale chyba jeszcze bardziej opłaca się nabyć urządzenie wielofunkcyjne. Co konkretnie kryje się za tym stwierdzeniem? Otóż chodzi o maszyny łączące w sobie funkcje drukarki, skanera oraz kserokopiarki.

Bardzo ciekawy zestaw zastosowań, czyż nie? Mając uzupełnione tonery i odpowiedni zapas papieru możemy za pomocą takiego gadżetu nie tylko wydrukować ważne notatki, faktury czy inne dokumenty, ale również kserować książki czy czasopisma. Dalej mamy funkcję skanowania, która pozwala z kolei przetwarzać zdjęcia oraz teksty na bitmapy i udostępniać w postaci cyfrowej w internecie lub przesyłać pocztą mailową.

Możliwości jak w każdej sytuacji jest wiele. Na tym nie koniec charakterystyki, ponieważ coraz częściej spotkać można urządzenia wielofunkcyjne, które komunikują się z komputerem bezprzewodowo.

Oznacza to, że nie jest konieczne połączenie kablowe pomiędzy nimi a naszym pecetem. Kolejna opcja to możliwość wydruku bezpośrednio z pendrive lub z karty pamięci.