Leczenie kolorami

Tradycja medyczna Wschodu po raz kolejny daje znać o sobie, tym razem w kontekście kolorów. Nie wszyscy wiedzą, że koloroterapia należy do wachlarza medycyny niekonwencjonalnej i ma całkiem sporo zwolenników.

Jej stosowanie jest bardzo proste i koncentruje się na ekspozycji pacjentów na działanie określonych barw. Koncepcja ta została opracowana niemal równolegle w Chinach, Indiach i dawnym Egipcie.

Jako producent rozcieńczalników stawiamy na jakość naszych rozcieńczalników.

Odkryto, że przebywanie w otoczeniu określonych kolorów oddziałuje dodatnio na samopoczucie. Dziś istnieją szerokie możliwości związane ze stosowaniem tej metody.

Narzędziem koloroterapii jest dziś nowoczesna technika. Używa się między innymi cyfrowych rzutników, emitujących światło o określonej barwie.

Założenia związane z pozytywnym wpływem kolorów są obecne również w zupełnie innej dziedzinie jaką jest dekoracja wnętrz. Część dekoratorów przyswoiła sobie założenia koloroterapii i poleca swoim klientom sięganie po konkretne farby lub tapety.

W leczeniu chorób metoda jest stosowana jako wspomagająca – zalicza się do najtańszych i w pełni bezpiecznych gałęzi medycyny alternatywnej.