Dentysta – lekarz drugiej kategorii?

Wizyty u dentysty, zwłaszcza prywatnego mogą być bardzo kosztowne, a niejednokrotnie bolesne. Z tego powodu spora część osób odwiedza dentystę dopiero, gdy jest to konieczne i nie możemy wytrzymać z powodu bólu zęba.

Takie podejście nie ma nic wspólnego z profilaktyką i świadczy tylko i wyłącznie o naszej nieodpowiedzialności. Stan uzębienia jest niezwykle ważny w kontekście naszego zdrowia.

Bynajmniej nie jest tu mowa o urodzie i wyglądzie zewnętrznym, którego zęby są istotnym atrybutem. Chodzi o fakt, iż nie stosując się do zasad profilaktyki, narażamy się na liczne choroby, których początkiem jest zły stan naszego uzębienia i jamy ustnej.

W ramach profilaktyki powinniśmy chodzić do dentysty minimum dwa razy w roku, jeśli nic nam nie dolega. Choroby zębów są równie poważne jak inne dolegliwości i schorzenia, więc nie należy je ignorować.

W edukacji prozdrowotnej niejednokrotnie jest mowa o tym jak należy dbać o zęby i jak często je czyścić. Higiena stanowi podstawę profilaktyki i pozwala uniknąć wielu chorób.