Jak pozbyć się migreny?

Chyba nikt z nas nie lubi, kiedy boli go głowa. Zmagając się z tego rodzaju dolegliwościami, szukamy różnych możliwości, które pozwolą jak najszybciej pozbyć się uczucia bólu.

Niestety, część z nas regularnie zmaga się również z bólami migrenowymi, które nie są zbyt łatwe do zniwelowania. Warto wiedzieć, że w walce z migreną świetnie sprawdza się medycyna alternatywna – na przykład akupresura.

Dzięki uciskaniu właściwych punktów na swoim ciele, możemy stosunkowo łatwo i bez konieczności faszerowania się farmaceutykami pozbyć się uciążliwego bólu głowy. Co ważne, nie musimy w tym celu udawać się do specjalisty, dzięki czemu mamy możliwość pozostawania w komfortowych dla nas warunkach.

Zabieg akupresury zwalczającej migrenę możemy wykonać własnoręcznie, masując określone punkty w okolicy nadgarstka. Pierwszy z nich wyznaczymy składając ciasno trzy środkowe palce drugiej ręki i przykładając je do linii zgięcia nadgarstka.

Drugi zaś znajduje się zaraz obok, w odległości dwóch złożonych palców od tej linii. Jeśli cierpisz na bóle migrenowe, zacznij masaż kiedy tylko poczujesz, że nadchodzi kolejny atak.

To pozwoli ci w miarę możliwości uniknąć znaczącego nasilenia się bólu. Sprawi również, że uciążliwe dolegliwości miną znacznie szybciej niż zwykle.