Zastosowanie CNG w polskim transporcie

CNG staje się coraz popularniejszym paliwem w Polsce. Najczęściej jako napęd CNG jest stosowane w pojazdach komunikacji miejskiej oraz w środkach transportu dla wielkich przedsiębiorstw.

opakowania kartonowe śląsk Oferowane przez nas worki na śmieci to połączenie designu i wytrzymałości.

Dużo w tym zakresie zmieniło przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, w której kładzie się duży nacisk na ograniczanie emisji szkodliwych związków do środowiska. Pojazdy na CNG charakteryzują się bowiem niską emisją szkodliwych substancji, dlatego też są w Unii Europejskiej chętnie popularyzowane.

Z napędu na CNG coraz chętniej korzystają też mniejsze firmy przewozowe, gdyż jest to dla nich równoznaczne z niższymi kosztami działalności. Poniekąd jednak staje sie to także ich obowiązkiem, gdyż wymogi europejskie coraz bardziej idą w stronę ochrony środowiska i stosowania ekologicznych napędów.

CNG jest paliwem tanim oraz bezpiecznym, co przyczynia się do jego rosnącej popularności w naszym kraju. Świadczy o tym chociażby fakt, że przy drogach można coraz częściej spotkać stację paliw, która oferuje gaz CNG.