Jak uciskać w leczeniu akupresurą?

Akupresura jest jedną z dość powszechnie znanych metod, wykorzystywanych w medycynie naturalnej. Polega na uciskaniu, głaskaniu, opukiwaniu i dotykaniu określonych punktów na ciele, w taki sposób, aby pozbyć się bólu lub różnych dolegliwości. Żeby zabiegi akupresury mogły być skuteczne, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Jednym z podstawowych ruchów w akupresurze jest uciskanie. Żeby leczenie mogło przynosić spodziewane efekty, dobrze jest wiedzieć, w jaki sposób to robić. Wybrany punkt na ciele należy uciskać czubkiem kciuka lub palca wskazującego, ustawionego prostopadle do ciała.

www.katarzynalaska.pl

Ważne jest, aby nie odrywać palca podczas uciskania, a także lekko nim kręcić – na początku zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a po pewnym czasie w przeciwnym kierunku. Zwiększona wrażliwość na ucisk może świadczyć o tym, że właściwy punkt został odnaleziony. Żeby uzyskać oczekiwane skutki przy zastosowaniu tej właśnie metody medycyny alternatywnej, na masowaniu każdego z wyznaczonych punktów należy spędzić minimum 30 sekund, a maksymalnie – 2 minuty.

Czasami na skutek ucisku pojawi się uczucie bólu lub pod skórą da się wyczuć wyraźne zgrubienie. Tego rodzaju objawy powinny zniknąć po kilku lub kilkunastu sesjach masażu.