Opatrunki, bandaże i strzykawki

W przypadku osób chorych na cukrzycę konieczne jest regularne podawanie insuliny. Odbywa się to zazwyczaj poprzez samodzielnie wykonany zastrzyk. Z tego powodu na wyposażeniu domowej apteczki powinny być także strzykawki i igły, które będą przechowywane w hermetycznych opakowaniach.

W trosce o zdrowie i z uwagi na ryzyko zakażenia bądź infekcji, koniecznie powinniśmy z każdej igły korzystać tylko raz. Podobnie sytuacja wygląda z bandażami i opatrunkami. Niezależnie od tego czy będą one pobrudzone czy czyste, należy korzystać z nich tylko raz.

W żadnym wypadku nie należy takich bandaży prać i czyścić domowymi sposobami. Oszczędność tego rodzaju może skutkować niezwykle poważnymi problemami zdrowotnymi. Wyroby medyczne jednorazowego użytku nie można pod żadnym pozorem wielokrotnie wykorzystywać.

Przestrzeganie najważniejszych zasad higieny może ustrzec nas przed poważniejszymi dolegliwościami. W wielu szpitalach z tego powodu wyroby medyczne przechowuje się w specjalnie zabezpieczonych pojemnikach.