Prywatność w Internecie

Czasy, w których żyjemy należą do najmniej bezpiecznych pod względem prywatności. Liczne profile, które zakładamy na różnych stronach internetowych są źródłem infromacji o nas, które oddajemy zupełnie za darmo w obce ręce.

Prywatność jest rzeczą obecnie mało popularną, a nie powinno tak być. Prywatność w sieci ma polegać właśnie na tym, by nie zdradzać informacji o sobie nieupoważnionym do tego osobom.

Wiele portali społecznościowych umożliwia szeroki wachlarz ustawień dotyczących prywatności, jednak niewiele osób z nich korzysta. Jest to spowodowane po prostu niewiedzą o tym jakie informacje i komu sa udostępniane.

Duże portale udostępniają informacje głównie firmom, które później wykorzystują zebrane informacje o nas w celach marketingowych, aby lepiej reklamować swoje produkty. Choć nie ma w tym nic złego, to ustawienia prywatności służą głównie naszemu bezpieczeństwu.

O ile zgoda na udostępnianie informacji o nas podmiotom innym niż Facebook czy Google jest raczej nieszkodliwe, to dostęp do informacji o naszym profilu warto otworzyć jedynie dla znajomych.