Smartfon, czyli komputer kieszonkowy

Już o nim wspominaliśmy, więc teraz pora przyjrzeć się mu bliżej. O smartfonach można pisać wiele, albowiem są to urządzenia informatyczne, które w ostatnich latach zrobiły zawrotną karierę na całym świecie. Stąd warto zadać sobie pytanie, z czego owa kariera wynika. Przede wszystkim z tego, że telefon komórkowy przestał być utożsamiany z prostymi narzędziami do prowadzenia rozmów i wysyłania wiadomości tekstowych.

Te dwa przeznaczenia są wciąż istotne, jednakże doszło wiele innych. Każdy smartfon obsługuje połączenia internetowe – zarówno za pośrednictwem WiFi, jak i połączeń przez kartę SIM. To pozwala na przeglądanie stron WWW, oglądanie filmów na YouTube, słuchanie muzyki online i wiele innych rzeczy. Ponadto smartfony są już niemal standardowo wyposażane w moduł GPS, który może z powodzeniem służyć jako piesza, a nawet samochodowa nawigacja.

Aparaty fotograficzne oraz kamery HD umożliwiają posiadaczom smartfonów uwiecznianie ważnych dla nich chwil w znakomitej jakości obrazu i dźwięku.